Co jeszcze zobaczyć w Dubaju?

Dubaj to miasto, które jest w ciągłym ruchu. Po zakończeniu jednego projektu w głowach szejków już rodzą się nowe pomysły. Lista kolejnych inwestycji ciągle rośnie, a z perspektywy turysty naprawdę ciężko jest za tym wszystkim nadążyć. Tak naprawdę można tu przylatywać co roku i za każdym razem Dubaj będzie bogatszy o nowe atrakcje.

W poprzednich wpisach, do których odnośniki umieszczam poniżej, opisałam szczegółowo większość atrakcji Miasta Przyszłości.

Dubaj – informacje praktyczne

Stary Dubaj: dzielnice Burj Dubai i Deira

Dubai Frame – największa ramka do zdjęć

Burj Khalifa – gdzie i kiedy kupić bilet?

5 pomysłów na zdjęcia z Burj Khalifa w tle

Madinat Jumeirah i Burj al Arab

Dzielnica La Mer w Dubaju

Miracle Garden, czyli ogród na pustyni

Dubaj: wycieczka na pustynię

Spacer po Dubai Marinie

Mimo to jest jeszcze trochę miejsc, o których warto wspomnieć. Zatem… co jeszcze zobaczyć w Dubaju?

Dubai Creek Harbour

Dubai Creek Harbour to nowy ośrodek handlowy miasta położony po drugiej stronie zatoki. Można tu podziwiać spektakularne zachody słońca z widokiem na całe Dubai Downtown. Na razie jest tu deptak oraz sporo miejsc, żeby sobie usiąść i podziwiać panoramę miasta. W tle słychać melancholijną muzykę, która dodaje klimatu.

W przyszłym roku ma powstać tu nowy, najwyższy budynek świata Dubai Creek Tower. Ma on przebić niezwykłą granicę wysokości – 1 kilometra! Obecnym rekordzistą jest Burj Khalifa, który ma 828 metrów i również znajduje się w Dubaju.

Dla mnie to zdecydowany TOP wszystkich miejsc odwiedzonych w Dubaju, więc jeśli będziecie w pobliżu to koniecznie zapamiętajcie to miejsce!

Palma Jumeirah + hotel Atlantis + The Pointe

Palma Jumeirah jest największą sztuczną wyspą na świecie. Wypełniają ją wille, hotele i wieżowce mieszkalne. Przez budowę Palmy podwoiła się długość całego wybrzeża Dubaju. To olbrzymia konstrukcja o długości i szerokości 5 km. Składa się z trzonu, z którego odchodzi 16 liści. Całość otacza długa na 11 km wyspa w kształcie półksiężyca pełniąca funkcję falochronu. Na samym końcu Palmy znajduje się hotel Atlantis, główna atrakcja tego miejsca. 

Palmę z lądem łaczy kolejka jednotorowa (monorail). Przejeżdża całą wyspę w 10 minut i kończy na jej czubku, koło hotelu Atlantis. Podróż tego typu daje możliwość zobaczenia Palmy lekko z góry. Bilety są dość drogie – 20 AED w jedną stronę, 30 AED w dwie.

Od niedawna znajduje się tu również nowa atrakcja turystyczna – The Pointe. To kompleksu handlowo-rozrywkowy oddzielony od hotelu Atlantis wodami zatoki. Wieczorami odbywają się tutaj również imponujące pokazy fontann.

The View at The Palm

Pozostając w temacie Palmy, chwilę po naszym powrocie z Dubaju, otworzyła się nowa atrakcja turystyczna The View at the Palm. To taras obserwacyjny na wysokości 240 m, z którego możemy oglądać Palmę, niczym jak z lotu ptaka. The View at The Palm usytuowany jest na 52. piętrze wieżowca The Palm Tower, w którym znajduje się również kawiarnia, twórcza wystawa ilustrująca budowę wyspy, interaktywne tunele o tematyce akwarystycznej oraz sklep z pamiątkami. Ceny biletów zaczynają się od 100 AED dla dorosłych i 69 AED dla dzieci, z bezpłatnym wstępem dla dzieci poniżej czwartego roku życia.

Muzeum Przyszłości

Planowane otwarcie Museum of the Future ma nastąpić jeszcze w tym roku. Budowla znajduje się w miejscu, z którego dobrze ją widać – przy najszerszej w Dubaju autostradzie, w pobliżu bliźniaczych wież Emirates Towers, które promowane są jako jeden z symboli miasta. Samo muzeum otrzymało spektakularną formę architektoniczną: zostało zamknięte w formie torusa (to bryła obrotowa powstała w wyniku obrotu płaszczyzny koła względem osi leżącej na płaszczyźnie tego koła lecz nie mającej punktów wspólnych z nim). W Muzeum Przyszłości pojawią się ciekawe ekspozycje przedstawiające możliwy rozwój technologii w ciągu najbliższych 20 lat. 

Mall of the Emirates i Ski Dubai

Od momentu otwarcia Mall of the Emirates jest jednym z najpopularniejszych centrów handlowych w Dubaju. Wewnątrz znajduje się stok narciarski Ski Dubai, pokryty prawdziwym śniegiem. Temperatura wewnątrz w ciągu dnia utrzymywana jest na poziomie ok. -2°C. Urządzono pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, a także strefy dla początkujących i bardziej zaawansowanych narciarzy. W dolnej części znajduje się Snow Park do jazdy na sankach. Najnowszą atrakcją są prawdziwe pingwiny wypuszczane tu kilka razy dziennie. Za dodatkową opłatą można się do nich zbliżyć.

Salt Camp

To nowoczesna wizja campingu w centrum miasta. Znajdziecie tu świetne jedzenie, spoty do zdjęć, a nawet śpiwory, namioty i ognisko! Mówią nawet, że to właśnie na terenie Salt Campu mieści się najpopularniejsza burgerowanie w Dubaju. Na całość składają się dwie przestrzenie: różowa i pomarańczowa.

Global Village

Tu nie dotarłyśmy, ale jeśli będziecie zwiedzać Miracle Garden, to warto połączyć to właśnie z Global Village, które znajduje się zaraz obok i tak samo jak Ogród Cudów otwarte jest od listopada do marca. W jednym miejscu można znaleźć pyszny miód z Jemenu, piękne dywany z Iranu i Afganistanu, olej arganowy z Maroka, grawerowane naszyjniki z Hiszpanii i suszone owoce z Tajlandii. Wszystkie pawilony dzięki zapachom, dźwiękom i bogatym dekoracjom pozwalają odwiedzającym przenieść się do ich kraju.

Global Village oferuje rozrywkę z całego świata, w tym cowieczorne koncerty z udziałem artystów prezentujących mieszankę magii, muzyki i komedii na scenie World Culture Stage. Liczne restauracje, kawiarnie i stanowiska z jedzeniem ulicznym pozwalają skosztować kuchni rozmaitych krajów.

Źródło: https://www.thrillophilia.com/tours/dubai-global-village-tickets/reviews

 

Tagged , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *