5 pomysłów na zdjęcia z Burj Khalifa w tle

Każdy kto choć na chwilę przylatuje do Dubaju marzy o zdjęciu na tle najwyższego budynku świata – Burj Khalifa. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam 5 pomysłów na zdjęcia z tym gigantem. Aparaty w dłoń i ruszamy na wycieczkę po Dubai Downtown!

O Burj Khalifa napisałam obszerny post tutaj. Znajdziesz w nim wszystkie informacje dotyczące BK oraz odpowiedź na pytania: gdzie i kiedy kupić bilety oraz który pakiet wybrać? Ale jak to jest z tymi zdjęciami? Bo w końcu co to za pobyt w Dubaju bez fotki z najwyższym budynkiem świata? Odpowiedź poniżej.

1. Dmuchawce 

Instalacja przedstawia zespół 14 dmuchawców, stanowiąc kontrastowy i mocno europejski element futurystycznego krajobrazu miasta. Projekt został zrealizowany przez polskiego artystę rzeźbiarza, autora wielu instalacji w przestrzeni publicznej w kraju i na całym świecie, Mirka Struzika. Dmuchawce nocą mienią się różnymi kolorami, a całość jest naprawdę świetnym spotem do zdjęć.
Dokładna lokalizacja:
25°11’40.0″N 55°16’27.2″E

2. Wings of Mexico

Wing of Mexico to najprawdopodobniej jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Dubaju. Skrzydła są naprawdę fotogeniczne, a jeśli połączycie je z Burj Khalifą to wychodzi kadr idealny.
Dokładna lokalizacja: tutaj

3. I love Dubai

Mam wrażenie, że takich spotów do zdjęć z każdym rokiem będzie tu coraz więcej. Kolejna nowość to serce i obok napis I love Dubai. Trafisz tu idąc w stronę restauracji SALT.
Dokładna lokalizacja: 25°11’42.5″N 55°16’43.1″E

4. Palace Downtown Hotel

Palace Downtown Hotel znajduje się w samym centrum Dubaju (o ile można powiedzieć, że Dubaj ma jedno centrum). Wejście na teren hotelu jest bezpłatne, a robiąc zdjęcie z tej perspektywy, łączymy nowoczesność z arabskim stylem.
Dokładna lokalizacja: tutaj

5. Przejście między hotelami

Do tego punktu trafiłyśmy przypadkiem szukając restauracji, w której mogłybyśmy się zatrzymać na obiad. Tak naprawdę jest to przejście między hotelem The Address Downtown Dubai a Palace Downtown Hotel. Nie jestem w stanie podać dokładnej lokalizacji, ale jest to mniej więcej tutaj: 25°11’38.2″N 55°16’41.7″E

Tagged , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *