Miracle Garden, czyli ogród na pustyni

Czy wiecie, że Dubaj może poszczycić się największym naturalnym ogrodem botanicznym na świecie? Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ogród ten znajduje się na pustyni! Już Wam pisałam – w tym mieście nie ma rzeczy niemożliwych, zważywszy na ambicje mieszkańców, którzy dążą do tego, by mieć wszystko “naj”.

Powierzchnia ogrodu zajmuje 75 tysięcy m² i zawiera około 45 milionów kwiatów. Największą instalacją, odwzorowaną 1:1, pokrytą w całości kwiatami jest flagowy samolot linii Emirates Airbus A380. Samo logo firmy to kompozycja składająca się z 9 tysięcy roślin i kwiatów. Struktura samolotu została zbudowana z materiałów pochodzących z recyklingu. Nad instalacją pracowało ponad 200 osób, przez 10 godzin dziennie, przez 180 dni. Kwiaty hodowano w specjalnych szklarniach przez okres czterech miesięcy. Chyba nie muszę wspominać, że instalacja trafiła do Księgi Rekordów Guinessa jako największa na świecie rzeźba z kwiatów.

Poza samolotem Emirates oraz kwiatowym zamkiem znajdującym się w centralnej części ogrodu, wszystkie pozostałe instalacje są zmienne. Oznacza to, że co roku można zobaczyć tu zupełnie coś innego.

Podczas mojej wizyty w Ogrodzie Cudów dominowały postacie Disney’a oraz Alicji w Krainie Czarów. Ciekawą instalacją jest także The Hearts Passage, czyli korytarz w kształcie serca, przez który można spacerować i podziwiać niezliczoną ilość kwiatów. 

Kiedy zwiedzać Miracle Garden?

Ogród funkcjonuje od listopada do maja, ponieważ mimo bardzo dobrej opieki nad roślinami, latem jest po prostu zbyt upalnie, aby rośliny się utrzymały. Otwiera się od 9:00 i zamyka o 21:00 (od niedzieli do czwartku), o 23:00 (w piątki) oraz o 22:00 (w soboty). Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 55 AED, a dla dzieci do 12 roku życia 40 AED. Maluchy do 3 lat zwolnione są z opłaty.

Planując zwiedzanie pamiętajcie, że w Dubaju weekend jest w piątek i sobotę i to właśnie w te dni w Miracle Garden jest najwięcej zwiedzających.

Jak dojechać do Miracle Garden?

To jedna z nielicznych atrakcji w Dubaju, która nie znajduje się obok stacji metra. Najlepiej dojechać metrem do Mall of the Emirates, a następnie przesiąść się na autobus. Pętla autobusowa znajduje się przed galerią handlową. To jedyne miejsce, z którego dojedziemy bezpośrednio do Miracle Garden. Zwiedzanie ogrodu warto połączyć z Global Village, które mieści się zaraz obok. Autobus o numerze 105 kursuje średnio co 15-20 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 5 AED.

Więcej na temat komunikacji miejskiej w Dubaju pisałam tutaj.

Tagged , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *