Dubaj: wycieczka na pustynię

Okolice Dubaju znacznie różnią się od metropolii. Wieżowce i galerie handlowe ustępują miejsca rozległym pustynnym przestrzeniom, a luksusowe restauracje niewielkim jadłodajniom i miejscom piknikowym. Postęp cywilizacyjny i rozwój ekonomiczny nastąpił w całym emiracie, ale tylko podczas wycieczki poza miasto można lepiej poznać beduiński świat z przeszłości i zobaczyć jak się kiedyś żyło w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wystarczy przekroczyć granicę miasta Dubaj, by natychmiast znaleźć się na pustyni. Taka wyprawa to niezwykłe doświadczenie i mimo, że byłam już wcześniej na pustyni w Tunezji i Omanie to naprawdę nie mogłam się doczekać.

Które pustynne safari wybrać?

Firm organizujących takie Dubai Desert Safari jest cała masa. Większość z nich oferuje dokładnie taki sam program wycieczki trwający średnio 4-5 godzin. Do wyboru mamy safari poranne i popołudniowe. Zdecydowanie polecam wybór tego wieczornego ze względu na większą ilość atrakcji.

Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji wycieczki? Przede wszystkim na transport z naszego hotelu. Agencja powinna nas odebrać, a także odwieźć pod same drzwi hotelu. Ponadto powinni przyjechać po nas tymi samymi jeepami, którymi będziemy jeździć po pustyni, a nie mini busami. Dodatkowo w cenie powinny być wliczone atrakcje takie jak: przejażdżka na wielbłądzie, sandboarding, shisha oraz wszelkie napoje i kolacja na pustyni. Jeśli wybrana przez nas agencja oferuje wyżej wymienione atrakcje w cenie, to śmiało możemy się zdecydować na jej ofertę.

My wybrałyśmy firmę Quest Tourism Dubai i jesteśmy bardzo zadowolone. Cena za osobę to 209 AED (ok. 209 zł). Rezerwację na konkretną datę robiłyśmy dwa dni wcześniej za pośrednictwem maila. Cena zależy też często od tego czy chcemy jechać na wycieczkę indywidualnie czy w grupie. My kupiłyśmy pakiet grupowy, natomiast w związku z pandemią i tak byłyśmy jedyne 🙂

Program wycieczki

Równo o godzinie 14:30 zostajemy odebrane spod hotelu. Dojazd na pustynię trwa około 40 minut. Zanim rozpoczniemy off road po pustynnych wydmach, kierowca musi spuścić powietrze z kół naszego jeepa. Konieczne jest zapięcie pasów, bo nieźle trzęsie. Przejażdżka po wydmach trwa około godziny. Najlepiej usiąść z przodu, obok kierowcy. Jazda jest szybka i dynamiczna, a adrenalina gwarantowana. 

Następnie dojeżdżamy do wioski beduińskiej położonej w głębi pustyni. Tam czekają różne atrakcje takie jak jazda na desce po wydmach (sandboarding), przejażdżka na wielbłądzie, ozdabianie henną czy prezentacja zdolności sokołów. Sokół wędrowny to symbol i duma Emiratów – osiąga średnią prędkość 300 km na godzinę. Siedząc na dywanach i wygodnych poduchach, można zapalić shishę, napić się kawy arabskiej i skosztować daktyli. Po zachodzie słońca oferowany jest bufet z arabskimi potrawami. Podczas niego można słuchać arabskiej muzyki, do której występuje wirujący Derwisz oraz oglądać taniec brzucha. Wycieczka kończy się około godziny 21:00.

Tagged , , ,

1 thought on “Dubaj: wycieczka na pustynię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *