Dzielnica La Mer w Dubaju

Piasek, woda, spektakularne widoki, sport, zabawa, zakupy i doświadczenia kulinarne – będąc w Dubaju koniecznie odwiedźcie najnowszą nadmorską plażę i dzielnicę La Mer! Niektórzy nazywają ją hipsterską, inni – minimalistyczną, a jeszcze inni – industrialną. Ja wiem jedno: to moje ulubione miejsce w Dubaju!

Teren La Mer rozciąga się na 2,5 km i jest jedną z najnowszych nadmorskich dzielnic Dubaju, która od początku cieszy się ogromną popularnością. Usytuowana przy Jumeirah Beach Road, dzieli się na dwa regiony: La Mer South i La Mer North. Główny atut miejsca to wyjątkowy design – kolorowe chatki wzdłuż plaży, obsadzone palmami aleje, artystyczne murale. Postmodernistyczna architektura i tysiące wiszących żarówek sprawiają, że atmosfera przypomina Los Angeles (jeszcze nie byłam, ale tak właśnie sobie wyobrażam).

W La Mer działa ponad 130 sklepów oraz modnych kawiarni i restauracji. Znajdziecie tutaj zarówno hamburgery jak i owoce morza, kuchnię arabską czy sushi. Jest tu też butikowe kino, park wodny Laguna Waterpark, skate park oraz park trampolin. 

Jak dojechać do La Mer?

Wybrzeże La Mer znajduje się między Dubai Downtown a Starym Dubajem. Po całej dzielnicy kursują autobusy, więc najprościej jest wpisać w Internet miejsce waszego zakwaterowania i kliknąć w opcję “dojedź”. My za pierwszym razem jechałyśmy metrem, z przesiadką na autobus. Później zorientowałyśmy się, że mamy bezpośrednie połączenie spod hotelu na plażę La Mer 🙂

Zostawiam Was ze zdjęciami:

Tagged , ,

1 thought on “Dzielnica La Mer w Dubaju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *