Dubai Frame – największa ramka do zdjęć

Dubai Frame to jeden z najbardziej nietypowych projektów architektonicznych tego miasta. Atrakcja powstała stosunkowo niedawno i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ze środka można podziwiać spektakularne widoki na starą i nową część Dubaju.

Rama Dubaju została otwarta w styczniu 2018 roku w parku Zabeel. Tworzą ją postawione obok siebie 153-metrowe wieże, które łączy częściowo przeszklony 94-metrowy most, dzięki czemu całość przypomina wielką ramkę na zdjęcia. O Dubai Frame mówi się, że powstał po to, aby połączyć Stary Dubaj z Nowym Dubajem oraz pokazać, dosłownie zobrazować, zmiany, które zaszły w tym mieście w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Podróż w czasie

Po wejściu czeka nas podróż do przeszłości. Widzimy liczne instalacje przedstawiające życie w Dubaju przed odkryciem ropy. Przechodzimy przez wnętrza stylizowane na tradycyjne targowiska, domostwa, ale też projekcje i zaawansowane efekty wizualne i zapachowe.

Do teraźniejszości wwozi nas winda. Z tego miejsca rozpościera się widok na cały Dubaj – ten nowy i stary. Dla lubiących adrenalinę, Rama Dubaju ma też odcinek przeszklonej podłogi, przez który popatrzeć możemy dokładnie 153 metry w dół.

Zjeżdżając w dół czeka nas kolejna wystawa. Tym razem wirtualna, w formie filmu pokazująca plany i wyobrażenia o tym jak Dubaj będzie wyglądał w 2050 roku. Nagranie jest fantastyczne i pozwala przenieść się w czasie. Co najlepsze, patrząc na obecny rozwój miasta, wizja wydaje się być bardzo realna! Ogromne futurystyczne budynki, nowoczesne pojazdy, wszędzie latające drony – trochę jak film Science-Fiction, ale możliwy do wdrożenia w życie. Jest na co czekać 🙂

Informacje praktyczne:

  1. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 50AED, a dla dziecka 20AED (odpowiednio 50zł i 20zł)
  2. Bilety na konkretny dzień i godzinę można kupić online lub w kasie przy wejściu.
  3. Jeśli jedziecie metrem to wysiądźcie na stacji Al Jafiliya.

Tagged , , ,

1 thought on “Dubai Frame – największa ramka do zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *