Instagramowe miejsca na Bali

Jeśli miałabym wskazać najbardziej instagramowe miejsce na świecie to bez zastanowienia wytypowałabym Bali. Słynne kadry są tu dostępne na każdym kroku i trzeba przyznać, że wyspa jest bardzo fotogeniczna. W dzisiejszym wpisie przygotowałam dziesięć miejsc, które biją popularność na instagramie.

1. Handara Golf Gate

Tak naprawdę Handara Golf Gate to brama wjazdowa do hotelu. Balijczycy zauważyli, że miejsce zrobiło się bardzo popularne i od niedawna pobierana jest opłata za zdjęcia. Jako, że trafiłam na deszcz to miałam całe miejsce tylko dla siebie przez dłuuuugi czas 😉

2. Bali Swing

Huśtawki na Bali są na każdym kroku! Po pewnym czasie już nie zwracacie na nie uwagi. Według mnie huśtawka z najlepszym widokiem na pola ryżowe znajduje się w Tegalalang, w obiekcie agroturystycznym Alas Harum. Więcej o Bali Swing znajdziesz tu.

3. Tarasy ryżowe Tegalalang

Tarasy ryżowe Tegalalang znajdują się ok. 9 km na północ od Ubud. Uważane są za najpiękniejsze na całej wyspie. Już z parkingu można podziwiać przepiękne zielone pola porośnięte nie tylko ryżem ale również palmami kokosowymi i bananowcami. Najlepiej być tu chwilę po wschodzie słońca, ponieważ później robi się tłoczno.

4. Pura Lempuyang

Pewnie każdy z was kojarzy to słynne zdjęcie w bramie na tle wulkanu Agung (w bezchmurny dzień)? Klimatu dodaje tafla wody, w której odbija się cały obrazek tworząc jeden z najpopularniejszych kadrów na całym instagramie. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. O tym wygląda to napawdę przeczytasz tu.

5. Kynd Community

Chyba najbardziej popularna knajpa na całym Bali! Super klimat miejsca, piękne dekoracje i przepyszne jedzenie! Ceny europejskie, ale raz można zaszaleć.

6. Tukad Cepung Waterfall

Wodospad Tukad Cepung był kiedyś “tajnym wodospadem”, lecz Instagram mocno przyczynił się do jego popularności. Obecnie najlepszą porą na odwiedzenie tego miejsca jest wczesny poranek, ponieważ później bywa tłoczno. Wodospad znajduje się w jaskinii, a przed nim mieści się kilka dużych głazów, które również są świetnym miejscem do robienia zdjęć. Więcej o wodospadach na Bali przeczytać tu.

7. La Plancha w Seminyaku

To pub na plaży, z którego można oglądać zachód słońca. Muzyka na żywo, kolorowe pufy, drinki z parasolką i świetny klimat miejsca sprawia, że warto spędzić tu choć jeden wieczór.

8. Leke Leke Waterfall

Wodospad Leke Leke nie jest jeszcze zbytnio popularny, choć myślę, że to kwestia maksymalnie roku. Przejście od parkingu do wodospadu zajmuje 15 minut. Dość wąska ścieżka wiedzie przez dżunglę. Po drodze mija się krowy, kury i pana sprzedającego kokosy.

9. Pura Tirtha Gangga

To ogród królewski na wodzie Tirtha Gangga zbudowany w XX w. W jego basenach rozmieszczone są betonowe postumenty, pełniące rolę płytek chodnikowych, po których można się przemieszczać. Dodatkowo na wodzie stoją majestatyczne rzeźby różnych bóstw i demonów, przypominających o balijskich wierzeniach. 

10. Pura Ulan Danu Beratan

Niezwykły urok miejsca sprawia, że świątynia Pura Ulun Danu Beratan należy do najczęściej fotografowanych na Bali. Położona jest na wysokości 1200 m n.p.m. co sprawia, że zwykle otacza ją mgła. Wzmacnia to tylko wrażenie tajemniczości i niezwykłości tego miejsca. W słoneczny dzień można wypożyczyć łódkę i uchwycić ładne kadry z innej perspektywy.

Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonymi miejscami.

Tagged , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *