Plaża delle Vacche na Sardynii

Plaża delle Vacche uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż północno-wschodniego wybrzeża. Dotarcie do niej wcale nie jest takie proste jak to mogłoby się wydawać, ale widoki po drodze wynagradzają podjęty trud. Plaża jest niewielka, lecz miejsca do pływania nie brakuje, a wielu turystów woli odpoczynek na otaczających ją granitowych skałach niż na piaszczystym brzegu. Jeśli planujecie wypoczynek na Spiaggia delle Vacche to koniecznie zapoznajcie się z tym wpisem!

Plaża przyciąga turystów ze względu na swoje piękno. Ponoć podczas zachodu słońca skały otaczające plażę zmieniają swoje odcienie, a uroku dodaje jasna, turkusowa woda. W okolicy skał chroni się wiele kolorowych gatunków ryb, które można podziwiać pływając z rurką. Czy faktycznie Spiaggia delle Vacche jest taka piękna? Mi zdecydowanie bardziej od samej plaży podobała się jej okolica.

Jedną z największych atrakcji w okolicy jest wyspa Tavolara, oddalona od plaży delle Vacche o dwa kilometry. Można się na nią wybrać łodzią i zobaczyć jak wygląda najmniejsze królestwo świata. Tamtejsza rodzina królewska Bertoleoni utrzymuje się z hodowli owiec oraz prowadzi małą restaurację. Na wyspie jest również długa i piaszczysta plaża z płytkim dnem i krystalicznie czystą wodą. Majestatyczna skała to świetna atrakcja dla miłośników wspinaczki oraz górskich wędrówek.

Jak dostać się na plażę delle Vacche?

Plaża delle Vacche znajduje się niedaleko miasta Punta Molara, oddalonego o 25 km od Olbii. Nie jest łatwo tu trafić dlatego podaję dokładne współprzędne geograficzne plaży: 40°51’30.1″N 9°40’24.4″E. Aby dostać się na plażę musicie najpierw dojść na Spiaggia di Cala Girgolu (zejście pomiędzy dwoma domami z widoczną tabliczką). Od tego momentu będziecie przez mniej więcej 20 minut poruszać się wzdłuż linii brzegowej. Po drodze znajdują się inne małe plaże i zatoczki, które również są bardzo urokliwe. Jeśli w pewnym momencie stwierdzicie, że nie macie ochoty iść dalej, możesz się zatrzymać na jednej z małych zatoczek – cały ten odcinek wybrzeża to najpiękniejsze miejsce w San Teodoro.

Zdecydowanie nie polecam wycieczki w japonkach, bo większość trasy prowadzi po wielkich kamieniach i skałach wystających z wody. Najlepiej załóżcie buty sportowe trzymające kostkę. W wielu miejscach jest ślisko i trzeba podpierać się obiema rękoma dlatego zamiast torebki weźcie plecak. Będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Parking przy plaży delle Vacche

Najbliższy, publiczny parking znajduje się 1,5 km od plaży (zaznaczony na poniższej mapie). My podjechałyśmy kawałek dalej i zaparkowałyśmy wzdłuż drogi, dosłownie zaraz obok zejścia na plaże Spiaggia di Cala Girgolu. Znowu udało nam się zatrzymać na bezpłatnym miejscu.

Tagged , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *